Вы здесь

Завдяки активістам на Радянській облаштують парковку та пішохідну доріжку

Досить давно на вулиці Радянській біля РАЦСу та недалеко від Будинку дитячої творчості існує проблема паркування автомобілів. Офіційної автостоянки там немає, тому автівки їх водії ставлять як їм заманеться - просто на тротуарі, впритул до паркану, бо там й бордюрів навіть немає. А тому пішоходи вимушені обходити припарковані автомобілі прямо по проїзній частині, постійно наражаючись на небезпеку. Це явище незручне і для транспорту, що рухається по вулиці. Але ж нарешті терпець пішоходів увірвався.

 «Кілька днів тому на гарячу лінію «Павлоградського підпілля» та інших громадських формувань зателефонували люди, котрі попросили допомогти вирішити це питання. Парковка тут неофіційна, але ж працівники ДАІ та влада досі ніяк не відреагували на цю проблему. Тому за справу вирішили взятись ми», – розповів павлоградський активіст Юрій Марченко.

Активісти вирішили боротися з проблемою досить незвичним способом - придбали банку жовтої фарби й навели довгу та широку суцільну лінію на асфальті, котра відділяє проїжджу частину від тротуару. За правилами дорожнього руху широка суцільна лінія позначає край проїзної частини на автомагістралях або межі смуги для руху маршрутних транспортних засобів. Лінія жовтого кольору позначає місця, де заборонено зупинку та стоянку транспортних засобів.

«Ця лінія проблему, напевне, не вирішить, але можливо, хоча б приверне увагу працівників ДАІ, міської влади чи самих водіїв, котрі паркуються у невстановленому місці», - каже Юрій.

Але на диво, реакція працівників ДАЇ не змусила себе довго чекати. Вони відреагували на цю «витівку» активістів оперативно - того ж дня, а вранці наступного на вулицю Радянську прийшов працівник ДАІ, старший інспектор Патрульної поліції Павлоградського ВП Олександр Білий і пояснив активістам та присутнім журналістам, що вони готові чергувати тут деякий час, аби нагадувати водіям про те, що стоянки у цьому місці немає і паркуватись тут заборонено.

«Але і стоянка транспорту тут все ж потрібна, бо поруч знаходиться чимало установ – РАЦ, Соцзабез, Будинок творчості, Технікум, - каже Олександр Білий. – Щоб задовольнити потреби обох сторін пропонуємо відмежувати невелику доріжку для пішоходів бордюром ближче до забору, а транспорт стоятиме під кутом - «ялинкою» - ближче до проїжджої частини. Зробимо спеціальну розмітку. Так буде зручно усім».

Після його слів один із активістів вирішив продемонструвати присутнім, як це може виглядати, та припаркував на цьому місці свою машину під кутом.

«Але ми відповідаємо тільки за безпеку пішоходів та дотримання правил дорожнього руху водіями, тому нашу пропозицію повинна підтримати міська влада та обладнати стоянку разом з тротуаром. А активісти та громадські організації мають звернутись до влади з такою пропозицією якомога швидше. І я думаю, проблема нарешті буде вирішена», - додав наостанок старший інспектор.