Вы здесь

УВАГА! НА НАС ОЧІКУЄ НОВИЙ ТАРИФ НА ВОДУ

Повідомлення про намір КП «Павлоградводоканал» встановити тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)

Станом на сьогоднішній день тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення не містять витрат, які пов’язані з нарахуванням, обліком та збором платежів, а також витрат на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування у багатоквартирних будинках.  На виконання вимог Закону України від 24.06.2004 р. №1875-IV «Про житлово-комунальні послуги» (із змінами) Кабінетом Міністрів України постановою від 1 жовтня 2014 р. № 532 внесено зміни до постанови КМУ від 1 червня 2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», а саме – доповнено її «Порядком формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)». Згідно з даною постановою працівники КП «Павлоградводоканал» виконали розрахунки тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) та подали на розгляд до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Структура тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем):

Тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення складають 10,416 грн./м3 (з ПДВ) та 7,428 грн./м3 (з ПДВ) відповідно. Рівень відшкодування затвердженим тарифом собівартості послуг становить:
- централізоване водопостачання - 86,2%
- централізоване водовідведення – 88,8%
 Витрати, які не включені до тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення (витрати на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку холодної води, у тому числі їхній демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування та інше) включаються до тарифів на постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) та складають 0,852 грн./м3 (з ПДВ) і 0,612 грн./м3 (з ПДВ) відповідно.
 Зауваження та пропозиції приймаються у письмовій формі до 15.12.2015 р. включно за адресою: 51400, м. Павлоград, вул. Дніпровська, 41А, КП «Павлоградводоканал».
                                                                                                                                                                                                                                                                                   Директор А.С. КАРПЕЦЬ

Від редакції. Ну, а тепер популярно пояснюємо суть цього повідомлення про намір КП «Павлоградводоканал» встановити нові тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем). Мабуть, багато хто з читачів пам’ятає, як років шість тому  наша газета започаткувала дискусію з приводу того, за чий кошт повинна здійснюватись періодична повірка лічильників на воду - КП «Павлоградводоканал» чи користувачами, тобто їхніми абонентами. Наші читачі доказували, що цю послугу повинен безкоштовно виконувати виконавець послуг, а представники водоканалу говорили, що для цього нема підстав, оскільки вартість повірки лічильників не входить в тариф на водопостачання. Але підняте питання турбувало не лише павлоградців, а й мешканців інших міст України, тому воно й було розглянуте на державному рівні.  Ось тому, як інформувала головний економіст КП «Павлоградводоканал» Рябоконь Лариса Вікторівна, з 1 січня 2016 року вступає в силу новий закон про метрологію, де чітко прописано, що періодичну повірку лічильників здійснює виконавець послуг за рахунок встановлених тарифів.
Чи можна сказати, що нарешті справедливість восторжествувала? Може, й можна, але… Не поспішайте радіти. Зараз за те, що представники «Континент-сервісу» зроблять повірку лічильника на воду раз в три чи чотири роки (залежно від типу лічильника), включаючи його демонтаж, монтаж і опломбування, заплатити 126 грн. Якщо ж Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, затвердить намір КП «Павлоградводоканал», то з урахуванням того, що тариф на водопостачання та водовідведення збільшиться на 1 грн. 46 коп. (з 17, 84 грн. до 19,30 грн.), при використанні 7 куб. м води, тим, кому треба зробити повірку лічильника раз в три роки, доведеться по новому тарифу за цей термін заплатити додатково 367, 92 грн. (1.46 грн. х 12 місяців х 3 роки). Відповідно, тим, кому треба це зробити 1 раз в 4 роки – 490 грн. (1.46 грн. х 12 місяців х 4 роки).
Чому так багато? Як пояснює керівництво  КП «Павлоградводоканал», новий тариф буде враховувати  не лише вартість безпосередньої повірки лічильника, а й послуг «Єдиного вікна», опломбування, поштові витрати, вартість бензину, який буде використаний при виїзді до абонента для демонтажу і монтажу лічильника і таке інше.
 Чи можна змінити розмір запропонованого тарифу на водопостачання і водовідведення з урахуванням вартості періодичної повірки лічильників на воду? Це залежить від вас, шановні читачі. Наш  постачальник води поки що на ваш розгляд повідомляє лише про свій намір щодо розміру нового тарифу, підтверджений розрахунками.  Не будьте пасивними, надсилайте ваші обґрунтовані пропозиції з цього питання до КП «Павлоградводоканал»  за вказаною вище адресою.