Вы здесь

Пологовий будинок отримав вакцину БЦЖ, амбулаторіі - чекають

Павлоград не отримував вакцину БЦЖ вже півтора роки. Нещодавно вона надійшла до Павлоградського пологового будинку. Вакциною необхідно щепити немовлят одразу після народження. Вся вакцина польського виробництва (раніше була російського). Діти її переносять добре. Жодного ускладнення у дітей після вакцинації не зареєстровано.

А найближчим часом вакцина має надійти і в сімейні амбулаторії міста. 

«Ми очікуємо централізоване надходження вакцини БЦЖ у сімейні амбулаторії міста. Сподіваємось, що вона скоро надійде і тоді будуть щеплені всі діти, котрі не були вакциновані у пологовому будинку», – повідомила головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Дуднікова.

Придбати самостійно вакцину БЦЖ батьки не можуть, бо у вільному продажу її немає. Лікарі вважають, що це вірно, бо БЦЖ – то жива вакцина і купувати її самостійно небезпечно. Адже можуть бути порушені умови зберігання, транспортування і. т. д.
Туберкуліном місто забезпечене 100%.

«Туберкулінодіагностика проводиться щорічно. Завдяки такій діагностиці у дитини була виявлена початкова стадія туберкульозу. А тому не варто цим нехтувати», – сказала Олена Дуднікова.

Вона також додала, що зараз ставлення батьків до вакцинації дітей змінилось. І якщо раніше чимало батьків відмовлялись від щеплень, то зараз вони занепокоєні відсутністю вакцин. І це вірно. Адже, як показує практика, відсутність щеплень призводить до появи тих хвороб, котрих давно не було. Зокрема , у Дніпропетровській області реєструються випадки захворювання коклюшем. Зареєстрований навіть і смертельний випадок.