Вы здесь

Вадим Золотопуп: «Перш за все – я мешканець Юр’ївщини»

За розпорядженням президента України Петра Порошенка, в травні нинішнього року главою Юр’ївської районної адміністрації призначений Вадим Золотопуп. Вадим Петрович за короткий час своєї роботи на керівній посаді встиг вже провести не одну нараду з сільськими головами району, провести зустрічі з фермерами, не лише вникнути в суть проблем рядових селян, а й вже вирішити деякі з них. А сьогодні Вадим Петрович дає одне із своїх перших інтерв’ю кореспонденту газети «ТН-Експрес».

Стати до керма району Вадиму Золотопупу випало в час реформування місцевої влади на селі, підготовки до створення об’єднаним громад в районі. Тому й перше запитання до нього:

- Вадиме Петровичу, як ви сприймаєте заплановану децентралізацію місцевої влади?

- Я вважаю, що завдяки децентралізації влади наш президент і ми – його команда намагаємось залучити громади до вирішення, перш за все, соціальних питань територій на яких вони проживають. Створення в районах об’єднаних громад призведе до концентрації коштів, людських ресурсів, дасть можливість впевнитись мешканцям сіл не лише в тому, що їх думки, варті уваги, будуть почуті, а й що вони зможуть вплинути і на прийняття рішень, які покращать умови життя селян.

На сьогодні вже близько 75 відсотків депутатів Юр’ївської районної ради розуміють, що створення об’єднаних громад саме той необхідних крок, який треба зробити, бо він – гарантує стабільний розвиток села.

- А як фермери відносяться до реформування місцевої влади?

- Знаєте, на Юр’ївщині, поряд з фермерами, які добились значних успіх у вирішенні аграрних питань в масштабах району, як, скажімо, Леонід Гудожник, є й такі, які створивши в межах свого господарства такий собі «міні–рай» живуть задоволені досягнутим. Але ж треба, щоб і ті, котрі знаходяться поруч з ними, досягли такого ж рівня життя. Сьогодні керівники крупних фермерських господарств, як Павлоградського, так і Юр’ївського районів часто бувають на сільськогосподарських виставках, організованих не лише в Україні, а й в зарубіжних країнах, відпочивають на елітних курортах світу. І, бачачи, як живуть за кордоном, як там зодягаються механізатори, який рівень послуг надають там людям, розуміють, що не престижно жити старими мірками, треба підтягувати соціальну структуру до вищого рівня. Ось такі фермери, думаю, будуть двома руками за реформування місцевої влади, бо вони знають, що їх спонсорський внесок в розвиток соціальної структури, піде не кудись, а безпосередньо в громаду, членами якої вони є. Вже навіть сьогодні фермери які, скажімо, відділяють гроші на заміну вікон у школі цікавляться, яка фірма їх встановлює, контролюють її роботу. Слід сказати, що не лише Леонід Гудожник, а й інші фермери турбуються про благоустрій наших сіл. Коли буває нам не вистачає держаних коштів на ремонт доріг, такі фермери, як Володимир Зоренко, Сергій Маловик виділяють по 20-30 тисяч гривень зі свого бюджету на цю справу. І я впевнений, такі як вони не будуть осторонь життя громад.

- А скільки планується с творити в вашому районі об’єднаних громад?

- В цьому питанні думки членів депутатського корпусу району розділились. Частина депутатів вважає доцільним створення трьох громад, а інші, в тому числі я і голова райради Олександр Буряк, думаємо, що створення такої кількості громад не принесе очікуваного ефекту. Більше 50 відсотків депутатів вважають, що Юр’ївський район повинен залишитись однією сім’єю, і у нас повинна бути одна велика Юр’ївська громада. Це дозволить зберегти існуючу інфраструктуру, дасть можливість покращити стан дільничних лікарень, сільських шкіл, закладів культури і таке інше.

- Вадиме Петровичу, мешканці вашого району не одноразово звертались до нашої газети з приводу пасажирських перевезень у віддалені села Юр’ївщини, куди автобуси ходять один – два рази на добу. Чи може районна влада вирішити цю наболілу проблему селян?

 - На жаль, зараз – ні. Справа в тому, що тендери щодо вибору перевізників проводять обласні структури без нашої участі. І ці перевізники, перш за все, думають про свій прибуток, а не про селян. Вирішити проблему можна буде, коли після створення об’єднаної Юр'ївської громади здійсниться моя давня задумка – створити внутрішньорайонну мережу пасажироперевізного автотранспорту з пересадочним пунктом в селі Варварівка. До цього села люди можуть безпроблемно доїхати потягом, електричною, автобусом чи маршруткою. А вже на території Юр’ївського району будуть працювати нами вибрані перевізники за зручним для селян графіком.

- Як на сьогодні ремонтуються дороги між селами вашого району?

 - Ми вже відремонтували дороги зі сторони Павлограда до Варварівки, Юр’ївки, Жемчужного, Чернявщини і Шандрівки. Сьогодні до цих сіл можна проїхати не гірше, ніж з Павлограда до Дніпропетровська. Проблематичним залишається стан дороги на в’їзді в район з боку Лозової. Там через дощі відбулось розповзання асфальтного покриття. З державного бюджету коштів на ремонт цієї ділянки дороги нам не виділили. Але спонсори обіцяли доставити туди 5 КРАЗів доменного шлаку і, я думаю, незабаром ми зможемо відремонтувати і цей відрізок дороги.

 - Після створення об’єднаних громад на місці райдержадміністрацій будуть створені префектури. Ви, Вадиме Петровичу, хотіли б очолити цю нову структуру влади на посаді префекта?

- Від мого бажання нічого не залежить. Кого призначить президент - той і буде префектом. А взагалі – то, у мене є мій постійний статус – статус мешканця Юр’ївщини. І яку б я посаду не за займав, він вимагає від мене робити все задля того, щоб мені, моїй родині і всім моїм землякам завтра жилось краще, ніж сьогодні.