Вы здесь

Відкрите звернення - Припиніть переслідування профспілок!

Керівництво обласного об’єднання НПГУ Західного Донбасу надрукувало на своєму сайті відкрите звернення до голови Дніпропетровської облдержадміністрації та керівника УСБУ у Дніпропетровській області. Зазначається, що після шахтарського з’їзду, який відбувся у квітні, розпочалося переслідування профспілкових організацій та їх лідерів з боку СБУ. Як підкреслюється, викликає подив, чому задекларований шлях європейської інтеграції та культивування європейських цінностей залишається лише формальністю та спекулятивним приводом впливати на виборців.

Втручання в діяльність профспілкових організацій є нічим іншим, як зневагою до норм не лише українського законодавства, а ще й до основних принципів міжнародного права, які забороняють втручання державних органів в діяльність профспілок. Зібравшись на з’їзд, профспілки ставили задачу налагодити втраченій соціальний діалог між державою та простими громадянами, вказати керівництву держави на значні недоліки роботи вугільної галузі (заборгованість по заробітній платі, закриття шахт, неплатежі енергоринку за спожиту електроенергію, вироблену з вітчизняного вугілля), недопустимість купівлі електроенергії та вугілля у країни-агресора Росії. Своїми зборами люди не завдали і не могли завдати якоїсь шкоди для держави, тим паче становити загрозу для національної безпеки.

«Вимагаємо припинити будь-які спроби втручання в діяльність профспілкових організацій, припинити переслідування профспілкових лідерів. Займіться краще попередженням сепаратизму, очищенням території України від терористів, військ держави-агресора та іноземних диверсантів, які насправді загрожують безпеці України. Досить гнобити власний народ, ви йдете шляхом провокації міжнародного скандалу, бо жодна влада світу не дозволяє собі втручатись  в діяльність профспілок!» - йдеться у зверненні, яке підписали голова Конфедерації вільних профспілок Дніпропетровської області М. Житник, голова обласного об’єднання НПГУ Західного Донбасу В. Грек та голова обласної громадської організації інвалідів праці «Мир» О. Бобков.