Вы здесь

Вуличних торгівців карають штрафами та конфіскацією товару

Працівники відділу споживчого ринку та підприємництва міськвиконкому, санепідеміологи разом з правоохоронцями міста серйозно взялися за боротьбу зі стихійними ринками Павлограда. На розширеній нараді міськвиконкому знов обговорили цю проблему та прийняли рішення про те, що робоча група разом з дільничними міліціонерами будуть здійснювати рейди по основних стихійних ринках міста щодня протягом тижня.

«Ми робимо наголос на торгівців м'ясо-молочними продуктами, рибою та швидкопсувними овочами. Бо зараз літо, на вулиці спека. А саме цими продуктами при таких умовах можна легко отруїтися. Тим більш що у цих горе-підприємців немає ані медичної книжки, ані належних умов торгівлі (торгують прямо з землі, під палючим сонцем), ані ліцензії, а товар не проходить жодної санітарної перевірки на якість. А покупці на це іноді зовсім не звертають уваги. А потім вони і їх діти попадають до лікарні», - розповіла керівник відділу споживчого ринку та підприємництва Світлана Кусочкіна.

Отже щоденні рейди проводилися з 22 по 26 червня. І кореспонденту газети «ТН-Експрес» у середу, 24 червня, вдалося побувати на одному з них. Так на стихійному ринку по вул.Озерна торгівля йшла, як завжди, активно. Як кажуть місцеві мешканці, «ні пройти, ні проїхати». Правоохоронці одразу взялися до справи – почали складати протокол на одного з торгівців.

І якщо раніше для підприємців такі рейди закінчувалися лише попередженням, то зараз покарання стало більш серйозним. На порушників не лише складають протокол про адміністративне правопорушення, а й конфіскують товар. Правоохоронці везуть конфісковане до міськрайонного суду, де судді вже вирішують, що з ним робити. До речі, за статтею порушники ще й сплачують штраф, правда невеличкий – до 51 гривні.  

Після вул.Озерна робоча група відправилася на стихійний ринок на селищі Хімзавод по вул.Сташкова. По приїзду одразу склалося враження, що тут перевірку чекали, бо більшість продавців вже збиралися, а інші й зовсім пішли. Мабуть, їх хтось попередив… Але хто? Бо дільничні інспектори дізнаються про місце майбутніх рейдів за пару хвилин до виїзду, а працівникам відділу споживчого ринку «зливати» цю інформацію торговцям навпаки невигідно.

Тільки за два дні (23, 24 червня) рейду на початку тижня працівниками Павлоградського МВ УМВС було складено 4 протоколи за ст.160 КУАП та конфісковано у торгівців 175 кілограмів овочів – картоплі, капусти, помідорів, огірків, перцю.

«В порушення ст.17 Закону України від 24.02.1994 № 4004 «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», вимог «Санітарних правил для підприємств продовольчої торгівлі» № 5781-91 п. 93, 101 зберігання овочів проводиться в ящиках, сітках при температурі повітря навколишнього середовища більш + 25 град.С, під дією прямого сонячного світла. Документи, які підтверджують якість та безпеку харчових продуктів, особиста медична книжка не надані», - повідомила у своїй довідці за результатами рейду фельдшер санітарно-гігієнічного відділу Павлоградського міськрайонного Управління ГУ Держсанепідслужби у Дніпропетровській області Валентина Петренко.

До речі, з початку року павлоградські правоохоронці склали вже 54 подібних протоколи. Окрім виписування штрафів та протоколів продавцям, міліціонери проводять профілактичні бесіди з потенційними покупцями.

Чи ефективні ці методи боротьби і чи дадуть всі ці заходи належний результат покаже лише час. А поки що стихійні ринки як працювали, так і працюють.